Środki pomocnicze

Proces malowania czy też pokrywania lakierem powierzchni bardzo często wymaga wsparcia środków pomocniczych, które mogą okazać się niezastąpione podczas przeprowadzania prac. W przypadku tego typu czynności dla uzyskania zadowalającego i przede wszystkim trwałego efektu końcowego stosuje się preparaty, których zadaniem jest odtłuszczenie powierzchni, wzmocnienie struktury farby lub lakieru czy też zmiana ich właściwości. Z tego względu w naszym asortymencie znalazły się różnego rodzaju rozcieńczalniki, gotowe grunty czy też utwardzacze szeroko stosowane w budownictwie czy też branży motoryzacyjnej.

Skuteczne odtłuszczanie to podstawa udanego malowania czy lakierowania powierzchni

Niezależnie od tego czy przymierzasz się do malowania ścian, sklejania drewnianych elementów czy też lakierowania metalowej konstrukcji, w celu odpowiedniego przygotowania powierzchni do wykonywanych czynności powinieneś wykonać jej odtłuszczenie. Lata eksploatacji czy też narażenie na działanie czynników atmosferycznych w postaci wiatru oraz padającego deszczu z pewnością spowodowały, że osadził się na niej kurz oraz innego rodzaju zabrudzenia. Pozbycie się tego typu zanieczyszczeń pozwoli na trwałe oraz estetyczne wykonanie powłoki zewnętrznej. Do tego celu w szczególności proponujemy znajdujące się w naszym asortymencie koncentraty do usuwania brudu i tłuszczu, czyściki czy też aceton techniczny.

Utwardzacze, grunty gotowe, rozcieńczalniki i inne środki pomocnicze do farb i lakierów

Odtłuszczanie to jedno, drugie to stosowanie różnego rodzaju preparatów pozwalających na uzyskanie trwałej i nieskazitelnej powłoki. Dlatego też w naszej ofercie znalazły się również uniwersalne utwardzacze przeznaczone do wyrobów lakierniczych, które po zastosowaniu odpowiednich proporcji z farbą skutkuje jej wzmocnieniem, podnosząc twardość oraz zwiększając odporność na korozję czy zarysowania. W tej kategorii przygotowaliśmy grunty gotowe wykorzystywane przede wszystkich w pracach wzmacniających podłoże oraz przygotowujących je do nakładania innych warstw powłok, zwiększając ich przyczepność. Nie zapomnieliśmy także o innych rodzajach chemii budowlanej, w tym o wysokiej jakości rozcieńczalnikach, dodatkach do farb i tynków czy też preparatach do usuwania ag oraz grzybów. Wszystko to, a także o wiele więcej środków znajdziesz na alusplus.pl!

Product added to compare.